Celoskleněné dveře – elegantní a moderní interiérový prvek

Sklo je výjimečným materiálem. Po právu se stalo jedním ze symbolů moderního designu a architektury. Působí čistým dojmem, v některých případech téměř éterickým. Jeho unikátní souhra se světlem umožňuje mnoho zajímavých způsobů estetického využití.
Přirozeným habitatem skleněných dveří a stěn jsou koupelny. Skleněné sprchové kouty představují skutečně poutavá řešení. Voda stéká po skleněné stěně a ve spojení těchto dvou průhledných substancí si magicky hraje světlo koupelnového osvětlení. Jednoduše smyslový zážitek, kterému se obklopeni umakartovými deskami ani nepřiblížíte.
Celoskleněné dveře nacházejí dnes své využití i mimo koupelny. Navozují luxusní dojem, který splývá s řadou typů místností v domácnostech, kancelářích či veřejných budovách. Díky průsvitnosti nepřispívají k vytváření „kobkových“ temných prostředí. Míru jejich průhlednosti je možno volit podle daného umístění a potřeby soukromí. Současné skleněné materiály navíc dosahují špičkových vlastností – bezpečnostní sklo dává jistotu bezproblémového využití. Není divu, že zájem o celoskleněné dveře a skleněné stěny stále roste.
Celoskleněné dveře najdete v nabídce specializovaných firem, které obvykle nabízejí i další potřebný materiál, jako je kování na sklo. Takovou společností je SKLO JANÁK s.r.o., sídlící v obci Polička. Sortiment e-shopu firmy SKLO JANÁK s.r.o. zahrnuje kupříkladu také systémy skleněného zábradlí.