Nábytek z dřevěných palet: originalita, praktičnost a skvělá cena

Rádi byste oživili interiér vaší chaty či chalupy? Vyzkoušejte praktickou a mimořádně flexibilní technologii. Ano, i z dřevěných palet, samozřejmě dokonale zpracovaných a ošetřených, se dá udělat nábytek, který vám budou sousedi závidět. Přitom si můžete vymyslet prakticky jakýkoli doplněk, který později snadno přetvoříte podle aktuálního trendu nebo vaší tvůrčí nálady. Stačí k tomu vhodný prostor na úpravu, nářadí pro práci se dřevem a prostředky na jeho povrchovou úpravu a ochranu.
Nábytek z dřevěných palet se hodí do interiéru i do exteriéru, třeba na zahradu. Má přírodní design, je ekologický a levný. Přitom jeho výrobu zvládne každý. Tedy trocha fortelu neuškodí, ale jestliže dostanete do rukou základní pracovní postupy, máte vyhráno i v případě složitějších konstrukcí, např. nábytkové stěny, soupravy stolu a židlí do jídelny nebo manželské postele s komodou do ložnice. Třeba prostějovská firma PROŘEZ spol. s r. o. dokáže vyrobit nové palety přesně podle vašeho zadání. Kromě toho vyrábí a prodává stavební řezivo, dodává palivové dříví a věnuje se zpracování dřeva a jeho ošetření.
Paletový nábytek si samozřejmě můžete nechat udělat na zakázku. Vyplatí se to zejména v případě, že si netroufáte na řešení detailů a nejste zrovna odborníky v ochraně a úpravě dřeva. K výrobě nábytku z palet byste měli vždy použít nové dřevěné palety z řeziva z českých dřevin, třeba ze smrku, které jsou tepelně ošetřené proti škůdcům a neobsahují žádné škodlivé látky.